Data startu projektu 2015-10-01 - Data zakończenia projektu 2016-03-31
Ilość oddanych głosów
368
Zebrano

878 zł
Środki potrzebne 3500 zł
Wspiera

7

Polubiono

33

Przyszła jesień, a wraz z nią chłody i deszcze. Wkrótce nadejdzie zima i sytuacja pogodowa jeszcze się pogorszy. Bezdomne koty, które wiosną i latem jakoś sobie radzą na ulicach miasta, w nadchodzących miesiącach będą potrzebowały wyjątkowego wsparcia – a przede wszystkim ciepłego schronienia i pożywienia.
Celem projektu jest przeprowadzenie akcji na rzecz zapewnienia opieki bezdomnym poprzez montaż ocieplanych budek – domków dla bezdomnych kotów - w różnych częściach Tarnowa, a także ich sukcesywne zaopatrzanie w karmę, która pozwoli tarnowskim kociakom przetrwać nadchodzące miesiące.
Elementem projektu jest także przeprowadzenie akcji informacyjnej skierowanej do Mieszkańców, dotyczącej wsparcia, jakiego mogą udzielić zwierzętom w tym krytycznym dla nich okresie.
Dlaczego koty? W Tarnowie koty (w przeciwieństwie do psów) nie mają wciąż swojego azylu. Zamykane pojemniki na śmieci, zsypy, szczelnie pakowane torby na śmieci skutecznie uniemożliwiają zdobycie pożywienia. Zamknięte okienka piwniczne ograniczają kotom dostęp do bezpiecznego schronienia. Większość z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak jak kotom my jesteśmy potrzebni do życia, tak i nam zwierzęta te są potrzebne w walce z plagą szczurów, panoszących się w większości piwnic na tarnowskich „blokowiskach". Co więcej, wciąż krąży wiele krzywdzących mitów na temat kotów, począwszy od tego, że przenoszą groźne i nieuleczalne choroby, a skończywszy na tym, że są fałszywe i nie potrafią okazać człowiekowi wdzięczności i przywiązania. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.
Celem naszej fundacji jest objęcie tarnowskich kotów kompleksowym wsparciem. Zapewnienie bezpiecznego schronienia, dokarmianie, opieka weterynaryjna (w tym szpital dla kotów, którego stworzenie stawiamy sobie za jeden z głównych celów), a także działania informacyjne skierowane do Mieszkańców dotyczące tego, jak odpowiedzialnie pomagać i opiekować się kotami oraz jak skutecznie reagować kiedy dzieje im się krzywda.
Zapewnienie schronienia i opieki kotom w okresie jesienno – zimowym obejmuje:
- montaż 10 domków w miejscach, w których są najbardziej potrzebne (szacowany koszt 3 000 zł);
- karmę pełnowartościową w ilości 100 kg (szacowany koszt  1000 zł).
W ramach projektu możemy zrealizować zaledwie część powyższych działań.
Uzyskane środki finansowe planujemy przeznaczyć na montaż i rozlokowanie na terenie Tarnowa kilkunastu domków dla kotów (koszt jednego domku waha się od 250 do 300 zł). Chodzi o domki z płyt osb, dobre jakościowo, które posłużą przez dłuższy czas. Przykładowe domki można zobaczyć tutaj http://wyzwoleniezwierzat.weebly.com/domki-dla-kotoacutew.html
Liczymy, że w ramach projektu uda nam się także zebrać przynajmniej część karmy na cele zimowego dokarmiania kotów.
Wszelkie dodatkowe wsparcie wykorzystamy na realizację ww. zakresów, tj. na rozszerzenie skali udzielanej zwierzakom pomocy (dodatkowe budki, dodatkowa karma, opieka weterynaryjna, wyposażenie szpitala – hospicjum dla kotów).

Drogi Mieszkańcu Tarnowa, może myślisz, że Ciebie ten projekt nie dotyczy, że nie jest potrzeby – jeśli taka myśl pojawiła się w Twojej głowie, prosimy - przyjrzyj się jeszcze dziś Twojej okolicy – trawnikom, parkingom, zakamarkom przed Twoim domem/blokiem/kamienicą, rozejrzyj się po osiedlowym podwórku; szczególnie wieczorem kiedy jest cicho i koty nie boją się aż tak bardzo wychodzić aby poszukać jedzenia. A może znasz Osoby, które na co dzień dokarmiają koty, może sam jesteś taką Osobą? Jeśli tak – to wspaniale! Zachęcamy Cię do wsparcia naszego projektu oraz zaangażowania innych w jego realizację!
Razem możemy zmienić los tych, którzy nie mogą zabrać głosu w swojej sprawie…

 

Czego potrzebujemy

Płyty osb x 10 przeiwydywany koszt: 700 zł
Styropian ok. 500 zl
Folia izolacyjna albo inna (wodoodporna): 300 zl
Okienka uchylne: 400 zl
Listwty drewniane do montażu: 200 zl
Belki (pod domki): 200 zł
Papa:  500 zl
Wkręty, klej do styropoanu i inne elementy montażowe 200 zl

Do projektu dochodzi jeszcze pełnowartościowa karma dla kotów (w sezonie zimowym –  sucha): wartość 500 zł
 

bestor

Znajdą się jakieś rzeczy do doposażenia domków (koce, legowisko, miski, trochę karmy).

bestor

Mogę przywieźć materiały do doposażenia domków - jakieś koce, miski, trochę karmy.

dg@poczta.tarman.pl

Pomogę przy montażu domków.

dg@poczta.tarman.pl

chętnie pomogę przy budowie domków

Kogo poszukujemy do realizacji

Warsztat  do montażu domków, ich rozwiezienie i rozlokowanie (tarnsport)  na terenie Tarnowa; sukcesywne dostarczanie karmy do domków, pomoc w utrzymaniu domków (sprzątanie).

Kmicic2033

Chętnie pomogę w rozwiezieniu domków.

Anita Srebro

Możemy zrobić zbiórkę pokarmu dla kotów w przedszkolu :)

Sposób promowania projektu

- promocja projektu na naszej stronie internetowej – http://fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl ;
- promocja na naszym profilu na Facebook –  https://www.facebook.com/fundacjazmienmyswiat gdzie będą ukazywać się bieżące informacje o przebiegu kampanii; zachęcanie osób odwiedzających profil do dalszego udostępniania informacji o projekcie i wspierania go;
- zamieszczanie informacji na lokalnych portalach internetowych;
- informowanie o projekcie podczas bieżących działań realizowanych przez fundację, w tym nadchodzących wydarzeń;
- mamy nadzieję, że sami Mieszkańcy, dowiadując się o projekcie, będą przekazywać informacje o nim w swoich społecznościach, wśród sąsiadów i znajomych. 
 

Komentarze - 2

bestor

Mogę przywieźć materiały do doposażenia domków - jakieś koce, miski, trochę karmy.

Kmicic2033

Chętnie pomogę w rozwiezieniu domków.

Projekt na mapie
Lider projektu


Status podmiotu - NGO

Użytkownik wsparł projekty kwotą - 0 zł

Fundacja Zmieńmy Świat działa od 2002 r. w Tarnowie na rzecz zwierząt poprzez m.in. pomoc weterynaryjną, zakup karmy, dążenie do utworzenia  ośrodka dla kotów po wypadkach i hospicjum dla kotów, realizację projektów edukacyjnych nt. humanitarnego traktowania zwierząt, odpowiedzialnej opieki, akcji propagujących zasady głębokiej ekologii. Naszą misją i celem jest stworzenie humanitarnego i sprawiedliwego świata, wolnego od okrucieństwa i wyzysku – bo wszystkim stworzeniom należy się takie samo prawo do życia.
 

Zaloguj się aby skontaktować się z liderem projektu.


Zobacz również inne projekty
READ MORE
02 listopad 2015

Kiermasz Zapalonych Rękodzielników „Twórczość rodzi się z pasji…”

Projekt dotyczy stworzenia miejsca i sprowokowania okazji do spotkań Rękodzielników, w którym będą mogli pochwalić się swoją artystyczną twórczością i zaprezentować ją szerszej publiczności
na stworzonym do tego idealnym wydarzeniu jakim jest
Kiermasz Zapalonych Rękodzielników - Twórczość rodzi się z pasji

 

205 zł z 750 zł
Zebrano

205 zł
z 750 zł
Wspiera

0
Polubiono

9
READ MORE
13 sierpień 2015

Oświetlenie kawałka ulicy Piaskowej

Projekt dotyczy zamontowania oświetlenia końcowej części ulicy Piaskowej (przy parku), gdyż w nocy aż strach tamtędy przechodzić. Poza tym często ludzie wyrzucają tam śmieci, bo ciemno i nikt nie widzi!

0 zł z 30000 zł
Zebrano

0 zł
z 30000 zł
Wspiera

0
Polubiono

3
READ MORE
12 sierpień 2015

Donice na zajezdni w Mościcach

Zajezdnia w Mościcach jest jak dla mnie tragiczna.
Właściwie tylko beton i paskudne przsytanki.
Przydałoby się tam trochę koloru i coś co będzie w opozycji do tego wszęddobylskiego betonu. Może kwiaty w donicach?

0 zł z 10000 zł
Zebrano

0 zł
z 10000 zł
Wspiera

0
Polubiono

2